Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    - Γεια σας, τι θα θέλατε;
    - Ένα φιλέτο
    - Τι φιλέτο θα θέλατε;
    - Ό,τι να'ναι, δεν κάνω φιλετικές διακρίσεις...
    The standards you let pass you by are the standards you accept

    Comment


      Κακώς έκραξα την δικιά μου ότι δεν ξέρει να μαγειρεύει...
      Μια χαρά τσουρέκια μου τα 'κανε....!!!
      The standards you let pass you by are the standards you accept

      Comment


        Ένα πρωί στη λίμνη, ο σύζυγος επιστρέφει μετά από πολλές ώρες ψαρέματος και παίρνει έναν υπνάκο στο φορτηγάκι

        Η σύζυγος, αν και δεν γνωρίζει τη λίμνη, αποφασίζει να πάει μια μικρή βόλτα με τη βάρκα του.

        Χωρίς να απομακρυνθεί πολύ, διαλέγει ένα σημείο που της φαίνεται ωραίο, ρίχνει την άγκυρα και ξεκινάει να διαβάζει το βιβλίο της.

        Μετά από λίγο έρχεται ένας αστυνομικός, σταματάει τη βάρκα του δίπλα στην δική της και της λέει :

        "Καλημέρα κυρία. Τι κάνετε εδώ;

        "Διαβάζω ένα βιβλίο', απαντάει "Δεν είναι εμφανές;"

        "Είσαστε σε περιοχή που απαγορεύεται το ψάρεμα', την πληροφορεί.

        "Με συγχωρείτε κύριε αστυνόμε, του απαντάει, αλλά όπως βλέπετε δεν ψαρεύω, αλλά διαβάζω ένα βιβλίο.

        "Ναι, το βλέπω, αλλά είστε σε ψαράδικο σκάφος, οπότε έχετε όλον τον εξοπλισμό για να ξεκινήσετε οποιαδήποτε στιγμή. Με συγχωρείτε, αλλά πρέπει να με ακολουθήσετε στην ακτή και να σας γράψω ένα πρόστιμο."

        "Αν το κάνετε αυτό, θα πρέπει να σας μηνύσω για σεξουαλική παρενόχληση"

        "Μα, δεν σας έχω αγγίξει, δεν σας έχω καν πλησιάσει τόσο κοντά για κάτι τέτοιο!"

        Η γυναίκα απαντάει:" Ναι, το βλέπω ,αλλά έχετε όλο τον εξοπλισμό για να ξεκινήσετε οποιαδήποτε στιγμή."

        "Καλή σας μέρα κυρία μου!" απαντάει ο αστυνομικός και φεύγει.
        The standards you let pass you by are the standards you accept

        Comment


          Ο καλύτερος εραστής του κόσμου είναι ο Ύπνος!Γιατί?

          - Τους παίρνει όλους ανεξαιρέτως
          - Σε παίρνει κάθε βράδυ
          - Μπορεί να σε πάρει πάνω από μια φορά την μέρα
          - Σε παίρνει για πολλές ώρες
          - Του αρέσουν τα ομαδικά (Μας πήρε ο ύπνος όλους μαζί)
          - Δεν τον ενοχλεί το μέρος (Με παίρνει ο ύπνος όπου να 'ναι)
          - Αν δεν σε πάρει στεναχωριέσαι (Δεν με παίρνει ο ύπνος)
          - Έχει ιαματικές ικανότητες (Με πήρε ο ύπνος και συνήλθα)
          - Είναι ύπουλος (Μόλις έκλεισα τα μάτια με πήρε ο ύπνος)
          - Ανυπομονείς να σε πάρει (Πότε θα με πάρει ο ύπνος; )
          - Αν σε πάρει για πολλές ώρες είσαι πιασμένος
          - Σε παίρνει όποτε θες εσύ
          - Πολλές φορές μας προτρέπουν να τον πάρουμε (Ξάπλωσε να σε πάρει ο ύπνος)
          - Ζηλεύουμε αν τον παίρνουν μόνο οι άλλοι (Σε πήρε ο ύπνος; Εμένα όχι ακόμα...)
          The standards you let pass you by are the standards you accept

          Comment


            -Γεια σου κούκλα !
            -Γεια !
            -Μου αρέσεις πολύ. Πάμε σπίτι μου;
            -Ε, μήπως βιάζεσαι λίγο;
            -Έχω παρκάρει παράνομα, γι αυτό..
            The standards you let pass you by are the standards you accept

            Comment


              προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω... αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς
              The standards you let pass you by are the standards you accept

              Comment


                Είσαι γουρούνι αναίσθητο, δεν ντρέπεσαι
                να τσακωνόμαστε κι εσύ να χασμουριεσαι ρε?
                - Δεν χασμουριέμαι, να μιλήσω προσπαθώ....!!
                The standards you let pass you by are the standards you accept

                Comment


                  Απο μικρος μαθαινεις αγγλικα, γαλλικα, ιταλικα, παιρνεις lower, proficiency αλλα οταν εισαι σε τουαλετες στο εξωτερικο και σου χτυπουν την πορτα φωναζεις ....ΑΛΛΟΣ!!!!!
                  The standards you let pass you by are the standards you accept

                  Comment


                    Η γυναίκα μου ζήτησε να αντιστρέψουμε τους ρόλους χθες στο κρεβάτι…
                    Ήταν σειρά μου να έχω πονοκέφαλο.!!
                    The standards you let pass you by are the standards you accept

                    Comment


                      Συμφωνα με τον μετρητη θερμιδων μου, σημερα πρεπει να κανω ποδηλατο για 3μιση χρονια.
                      The standards you let pass you by are the standards you accept

                      Comment


                        Οταν έχω νεύρα στην δουλειά πλησιάζω το αφεντικο μου κ του λέω: "είσαι μαλάκας"....μετα δείχνω το bluetooth μου κ νομίζει ότι μιλάω στο κινητό.!!
                        The standards you let pass you by are the standards you accept

                        Comment


                          Oι κανίβαλοι όταν νηστεύουν τρώνε μόνο σόγια (θείους, ξαδέρφια), κλπ
                          The standards you let pass you by are the standards you accept

                          Comment


                            3 και 10 το πρωι.Παίρνω τη μάνα μου να την ρωτησω τι θα μαγειρέψει.Έτσι για να δει πως είναι όταν με παίρνει στις 11 κάθε Κυριακή για το τι ώρα θα φάω
                            The standards you let pass you by are the standards you accept

                            Comment


                              Τις προάλλες καθόμασταν με μια παρέα σε ένα τραπέζι και κάποιος ισχυρίστηκε ότι η μπίρα περιέχει γυναικείες ορμόνες. Αρχικά γελάσαμε, αλλά σαν επιστήμονες που είμαστε είπαμε να το ερευνήσουμε το θέμα. Ήπιαμε ο καθένας από 10 μπίρες (καθαρά για επιστημονικούς λόγους). Μετά το τέλος του πειράματος καταλήξαμε στα παρακάτω συμπεράσματα:

                              1. Είχαμε παχύνει!

                              2. Μιλούσαμε ακατάπαυστα, χωρίς να λέμε τίποτα!

                              3. Αντιμετωπίσαμε προβλήματα στην οδήγηση και στο παρκάρισμα!

                              4. Ήταν αδύνατο να κάνουμε λογικές σκέψεις!

                              5. Μας ήταν αδύνατο να παραδεχτούμε ότι είχαμε άδικο, παρότι ήταν ξεκάθαρο ότι δεν είχαμε δίκιο!

                              6. Κάθε ένας μας θεωρούσε ότι είναι το κέντρο του σύμπαντος!

                              7. Είχαμε πονοκέφαλο και δεν είχαμε διάθεση για σεξ!

                              8. Και η αποκορύφωση: έπρεπε να πάμε κάθε 10 λεπτά στην τουαλέτα και μάλιστα όλοι μαζί!

                              Περαιτέρω ανάλυση μάλλον είναι περιττή: Η μπύρα περιέχει γυναικείες ορμόνες!
                              The standards you let pass you by are the standards you accept

                              Comment


                                Πήγα σήμερα στη κηδεία ενός πάμπλουτου επιχειρηματία. Εκεί που είχα
                                πλαντάξει στο κλάμα, με ρωτάει ένας:

                                - Της οικογενείας;

                                - Όχι, γι αυτό κλαίω
                                The standards you let pass you by are the standards you accept

                                Comment

                                Working...
                                X