Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ
    Σκεφτομαι να κατεβω το καλοκαιρι με το αεροπλανο στην ΕΛΛΑΔΑ και να γυρισω οδικως απο Σερβια ..Εχω αυτοκινητο κατω και στεκεται ασκοπα μεσα στην αποθηκη....
    Αν μπορειτε να μου δωσετε πληροφοριες,,,για την διαδρομη ,το κοστος και οτι αλλο γνωριζετε .........
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

    Comment


      Σελίδα ξενοδοχείων Γερμανίας με Ελληνική περιγραφή

      Σελίδα ξενοδοχείων Γερμανίας με Ελληνική περιγραφή. Πολλά είναι ακριβά, αλλά υπάρχουν και φθηνά. Θέλει ψάξιμο στις προσφορές και καλό θα ήταν να τηλεφωνείτε για να πάρετε προσφορές εξτρά. Γερμανία Ξενοδοχεία, Γερμανία Διαμονή, Φτηνές Ξενοδοχεία σε Γερμανία | LetsBookHotel
      "Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη, να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις."

      Comment


        Επειγον

        πειτε μου ποσο μπορει να κοστιζει ενα δικλινο σε ξενοδοχειο(στο Wiesbaden κατα πασα πιθανοτητα θα παω)γιατι πολυ ακριβα τα βρισκω για τα οικονομικα τα δικα μου μεσα στο internet.Εαν γνωριζετε επισης θελω κανενα λινκ για να ψαξω οσο πιο φτηνα δωματια γινεται σε ξενοδοχειο.Για αρχη θα μεινω σε ξενοδοχειο ωστε να ψαχνω για wohnung auf zeit.Ποσο εφικτο ειναι να τα καταφερω κατα την αποψη σας;Οι γνωστες ας απαντησουν.
        Ανθρωπους ψαχνουμε οχι ιδεολογιες

        Comment


          με wohnung auf zeit ειναι δυνατον να κανεις anmeldung Κλπ ? η θελουν συμφωνητικο για ενοικιαση πχ ενος ετους κλπ κλπ?

          Comment


            turms mporeis na kaneis anmeldung . etsi ekana kai ego sthn arxh.

            Comment


              Originally posted by turms View Post
              με wohnung auf zeit ειναι δυνατον να κανεις anmeldung Κλπ ? η θελουν συμφωνητικο για ενοικιαση πχ ενος ετους κλπ κλπ?

              Comment


                Originally posted by CHRISTOS76DRAMA View Post
                Αυτοκινητο με 400-1000 ευρο βρισκεις ,μονο θα κοιταξεις να εχει ΚΤΕΟ τουλαχιστον για ενα χρονο ακομα.Τωρα για ασφαλεια,αν δεν φερεις τα μπονους απο ΕΛΛΑΔΑ , θα υπολογιζεις περιπου 200 ευρο το τριμηνο.
                καποια site που κανεις Online ασφαλιση αυτοκινητου στην γερμανια ειναι εμπιστα?
                γιατι σε αυτα βρηκα πχ με 250 το 6μηνο για ασφαλιση με πληρη καλυψη, ενω για η ADAC εχει κατι τιμες σχεδον διπλασιες

                (καπου υπηρχε ενα θεμα για "αμαξι στην γερμανια" αλλα δεν μπορω να το βρω)

                το EVB nummer ειναι αριθμος που παιρνεις οταν ασφαλισεις το αμαξι ή κατι διαφορετικο;

                Comment


                  kalimera

                  kalimera paidia . eimai o giwrgos. peripou stis 3 me 4 maiou anevenw germania stin nirembergi. eida merika hostel alla einai kleismena sxedon ola kai alla einai endiameses meres, psaxne gia 2 vdomades me ena mina. kserei kanenas na mou pei merika hostel gia na koitaksw? sas euxaristw

                  Comment


                    καλησπερα πατριωτακια...να ρωτησω κ εγω παλι κατι..τα τετραγωνικα για να νοικιασεις σπιτι ειναι αναλογα με τα ατομα?καπου διαβασα για τετραμελη οικογενεια γυρω στα 100 κ κατι τετραγ...αυτο ειναι στανταρ???μικροτερα σπιτια δεν δινουν??κ κατι αλλο..κοιταζω στα site που μας εδωσαν ο milu κ το συννεφακι κ υπαρχουν σπιτια χωρις καθολου κουζινα..μονο πλακακια..εκει τι γινεται???ο ενοικιαστης τα αναλαμβανει???MILUUUUU....HELP...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....

                    Comment


                      Originally posted by Toula Pap. View Post
                      καλησπερα πατριωτακια...να ρωτησω κ εγω παλι κατι..τα τετραγωνικα για να νοικιασεις σπιτι ειναι αναλογα με τα ατομα?καπου διαβασα για τετραμελη οικογενεια γυρω στα 100 κ κατι τετραγ...αυτο ειναι στανταρ???μικροτερα σπιτια δεν δινουν??κ κατι αλλο..κοιταζω στα site που μας εδωσαν ο milu κ το συννεφακι κ υπαρχουν σπιτια χωρις καθολου κουζινα..μονο πλακακια..εκει τι γινεται???ο ενοικιαστης τα αναλαμβανει???MILUUUUU....HELP...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....
                      ναι την κουζινα την φτιαχνεις εσυ και μετα την περνεις χαζο ειναι αλλα ετσι γεινετε τωρα για τα τ.μ. δεν ξερω

                      Comment


                        Originally posted by leonidas1973 View Post
                        ναι την κουζινα την φτιαχνεις εσυ και μετα την περνεις χαζο ειναι αλλα ετσι γεινετε τωρα για τα τ.μ. δεν ξερω
                        καλησπερα Λεωνιδα κ σε ολους σας..Σ ευχαριστω για την βοηθεια...δλδ στα ηδη υπαρχον σπιτια με κουζινα τι γινεται???νοικιαζεται εξτρα συν το ενοικιο???μου φανηκε περιεργο...να σαι καλα για την απαντηση....ξερει κανενας να μας πει για τα τετραγωνικα???MILUUUUU.....ΒΟΗΘΕΙΑ..ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ????

                        Comment


                          Originally posted by Toula Pap. View Post
                          καλησπερα Λεωνιδα κ σε ολους σας..Σ ευχαριστω για την βοηθεια...δλδ στα ηδη υπαρχον σπιτια με κουζινα τι γινεται???νοικιαζεται εξτρα συν το ενοικιο???μου φανηκε περιεργο...να σαι καλα για την απαντηση....ξερει κανενας να μας πει για τα τετραγωνικα???MILUUUUU.....ΒΟΗΘΕΙΑ..ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ????
                          δεν νομιζω να νοικιαζετε εξτρα απλα υπαρχει εκει που δεν εχει κανεις δικη σου και οταν φυγεις την περνεις μαζι σου...

                          Comment


                            η την πουλας στον επομενο

                            Comment


                              καλησπερα εριξα μια ματια στις ιστοσελιδες που παραχωρησατε για σπιτι αλλα σε κανενα δν ειχε επιλογη εξοπλισμενο ή επιπλομενο. μπορειτε να βοηθησετε?

                              Comment


                                Ψάχνοντας για σπίτι στην περιοχη του Μονάχου μου δημιοουργήθηκε η εξής απορία:
                                Αν το σπίτι πρόκειται να ενοικιαστεί από ένα ζευγάρι το οποίο έχει τρία πολύ μικρά παιδιά (συγκεκριμένα 4, 3 & 1 έτους) πόσα δωμάτια πρέπει να έχει;
                                Βρήκα ένα αρχείο pdf:
                                picture [dot] immobilienscout24 [dot] de/files/video001/N/132/698/978/132698978-0.pdf?3812968230
                                το οποίο περιγράφει τις προϋποθέσεις.
                                Συγκεκριμένα, λέει "Ehepaare mit drei im Haushalt lebende Kindern: 4-5 Zimmern-Wohnungen (ca. 71 bis 95m2".
                                Δηλαδή θα πρέπει να υπάρχουν οπωσδήποτε τρία δωμάτια; Δεν υπάρχει περίπτωση να δωθεί προς ενοικίαση μικρότερο σπίτι;

                                Σημείωση: Ως νέο μέλος δε μπορώ να δημοσιεύσω link. Για να δείτε το Link που έγραψα παραπάνω θα πρέπει εκεί που γράφω [dot] να το αντικαταστήσετε με τελεία (.)

                                Comment

                                Working...
                                X