Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ενοικιαση μηνιαια σε hotel στην νυρεμβεργη

    Καλησπερα εμαθα για μια δουλεια στην νυρεμβεργη αλλα δεν εχω σπιτι.μου ειπαν μπορω να νοικιασω σε hotel με τον μηνα μεχρι να δηλοθω κ να βρω ενα σπιτι να νοικιασω.αν γνωριζετε καπια τηλεφωνα να ψαξω θα μου ηταν πολυ χρησιμα.ευχαριστω

    Comment


      Να ρωτησω κι εγω...οι πανσιον ποσο κοστιζουν στο Augsburg?Ξερει καποιος?
      Εχει αλλη τιμη για τη μερα και αλλη για το μηνα?θελω να πω κανουν καμια προσφορα για ενα μηνα?
      Happiness is not something ready made. It comes from your own actions.
      Dalai Lama

      Comment


        Να σαι καλα φιλε μου. Ο dimvag παραθεση το μνμ μου εκανε..

        Comment


          Ενοίκιαση σπιτιού στο Μόναχο για οικογένεια

          Γειά σας παιδιά ψάχνω για ένα σπίτι στο μόναχο για ενοίκιαση 3άρι και πάνω τώρα για την τιμή βλέπουμε αν βρεθεί πρώτα κάτι είμαστε οικόγενεια και έχουμε ένα παιδάκι 3 χρονών και δουλεύουμε ευτυχώς 3 άτομα και χρειαζόμασται σπίτι για να ενοικίασουμε ευτυχώς βολευόμασται καπου προσωρινά, ψάχνουμε κατι privat και όχι απο μεσίτη γιατί δεν υπάρχουνε και τα λευτά δυστυχώς για κάτι τετιο σας παρακάλω αν ξέρεται οποιονδήποτε η οτιδήποτε που μπορεί να βοηθήσει πανω σε αυτό πείτε το μου ευχαριστώ.

          Comment


            Δύσκολα τα βλέπω ε? :P

            Comment


              Μια απο τα ιδια. Πολυ δυσκολα...

              Comment


                ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΣΤΗΝ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

                Καλησπερα σε ολους παιδια....ειμαι στην στουτγκαρδη εδω και μια εβδομαδα με την κοπελα μου.
                Υποτιθεται πως ειχαμε βρει ενα δωματιο με τον μηνα πριν ερθουμε αλλα το ειχαν δωσει ηδη αλλου οταν φθασαμε..Με αποτελεσμα να κλεινω δωματια σε ξενοδοχεια με την μερα που σου κοβουν τον κωλο και φραγκα δεν υπαρχουν.
                Αν καποιος ξερει καποιον η καποιο μερος εδω περα που να εχει δωματιο θα του ημουν απιστευτα ευγνομων..

                ....και κατι αλλο,δεν υπαρχει αυτο που βλεπεις στην πολη αυτη....ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!

                Comment


                  για πια περιοχη ψαχνεις?ξερω για Zuffenhausen και Stammheim 2 πανσιον με τον μηνα... το 1ο ειναι 600 ευρώ για 2 άτομα , 400 για 1...το δευτερο ειναι ποιο πιασοκώλικο 600 για 1 άτομο 700 για 2...
                  Δυστηχώς ειναι ακριβά ειναι ΕΛληνες τι περιμένει εκμεταλευτές...αλλα μόνο αυτα ξερω εγώ..αν ενδιαφέρεσαι θα σου πω που ειναι να πας απευθείας να ρωτήσεις..εχουν σίγουρα δωμάτια...
                  Δεν ξέρω καποιο ποιο φτηνό ...αλλα να ξέρεις οτι για 1 άτομο μια νορμαλ τιμη ειναι 350 ευρώ...με ολα μεσα χωρις WC και χωρίς Κουζίνα.
                  Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                  Comment


                    Δύσκολο πράμα να βρεις σπίτι σε όλη την Γερμανία.
                    Η θα πρέπει να είναι από μεσίτη που θέλει να κλείσεις ραντεβού και εκεί παίζουν και άλλα ρόλο όπως να έχεις χαρτί από δουλειά που να λέει πόσα παίρνεις και με τι μάτι θα σας πάρει ο ενοικιαστείς.
                    Ο άλλος τρόπος είναι από γνωστούς,από στόμα σε στόμα να βρεις σπίτι χωρίς μεσίτη. Έτσι έτυχε σε εμένα που μέσα σε 1 βδομάδα (κολόφαρδος) με το που άρχισα να ψάχνω βρήκα σπίτι σε καινούργια πολυκατοικία.
                    Όντως αυτή η πόλη είναι αλλού, έχεις πολλά να δεις και δεν πρόκειται να την βαρεθείς ποτέ σου.

                    Comment


                      Originally posted by Cj Georgio View Post
                      Δύσκολο πράμα να βρεις σπίτι σε όλη την Γερμανία.
                      Η θα πρέπει να είναι από μεσίτη που θέλει να κλείσεις ραντεβού και εκεί παίζουν και άλλα ρόλο όπως να έχεις χαρτί από δουλειά που να λέει πόσα παίρνεις και με τι μάτι θα σας πάρει ο ενοικιαστείς.
                      Ο άλλος τρόπος είναι από γνωστούς,από στόμα σε στόμα να βρεις σπίτι χωρίς μεσίτη. Έτσι έτυχε σε εμένα που μέσα σε 1 βδομάδα (κολόφαρδος) με το που άρχισα να ψάχνω βρήκα σπίτι σε καινούργια πολυκατοικία.
                      Όντως αυτή η πόλη είναι αλλού, έχεις πολλά να δεις και δεν πρόκειται να την βαρεθείς ποτέ σου.
                      Απο στομα σε στομα ειναι θεμα τυχης οπως σου εκατσε και εσενα....και αυτο με τα χαρτια μισθοδοσιας ειναι θεμα εδω.....προς το παρον καποιο δωματιο σε μοτελ η πανσιον ψαχνω που να νοικιαζουν με τον μηνα,,,,ενας γνωστος δινει 300 ευρω σε ενα,ομως δεν εχει αλλα δωματια...

                      Comment


                        Καλημερα joker88,

                        γραφεις μοτελ η πανσιον, ισος να τα γνωριζεις; υπαρχουν προσφορες και απο ιδιώτες δλδ. κάπως σαν υπενοικιαση / υπομίσθωσης τα λεγομενα Zwischenmiete, Untermiete, Privatunterkünfte για μια ημέρα ή για λίγους μήνες / εβδομάδες κλπ. οπως πχ. εδω

                        Privatzimmer, Apartments und Privatunterknfte kostenlos bei EUROPE LIVING suchen und anbieten.
                        WG Zimmer Wohnungen Wohnungssuche WG Suche WG Wohnung vermieten WG Nachmieter Zwischenmiete : WG-Gesucht.de
                        zwischenmiete.de - Kostenlose und provisonsfreie Wohnungs-B

                        Τα πιο πολλά συνήθως χωρίς προμήθεια, το googl σιγουρα θα βγαλει και αλλες προσφορες

                        Comment


                          η προμηθεια τι ειναι?
                          και για να νοικιασεις τετιο δωματιο-σπιτι πρεπει παλι να εχεις χαρτι απο μισθοδοσια?
                          η μπορεις να πας να νοικιασεις και μετα να ψαχνεις για δουλειες?

                          Comment


                            Προμήθεια δλδ. αμοιβή μεσάζοντος (Maklerprovision) και εγγύηση (Mietkaution). Κατά τη σύναψη μιας μίσθωσης καταβάλλεται ως εγγύηση ποσό συνήθως ενός μηνιαίου μισθώματος γιά τις παλαιές κατοικίες και δύο γιά τις νέες, το οποίο επιστρέφεται κατά την αποχώρηση του ενοικιαστή.

                            Αν το κλείσεις πχ. για 2/3 μήνες και πληρώσεις προκαταβολικά, σχετικά δεν ζητούν απόδειξη εισοδήματος.

                            Comment


                              δοκίμασε και αυτο
                              Immobilien, Wohnungen und Häuser bei ImmobilienScout24 mieten, kaufen, inserieren
                              εκει που λέει wo βάζεις την περιοχή που σε ενδιαφέρη δίπλα επέλεξε wohnen auf zeit (αυτό σημαίνει short term)
                              στο preis bis βάζεις το ποσό που μπορείς να διαθέσης και στο radius μέχρι τι ακτίνα (απόσταση) να κοιτάξει

                              έχει κάποιες περιπτώσης σε μία γρήγορη ματία που έριξα
                              πρόσεχε μόνο το frei ab , αυτό λέει απο πότε μπορείς να το νοικιάσεις , ενδέχετε το δωμάτιο να είναι διαθέσιμό ακόμα και του χρόνου οπότε δεν σε ενδιαφέρη
                              Στην επιλογή suche anpassen μπορείς να βάλεις έξτρα φίλτα , όπως πχ provisionfrei (χωρίς μεσιτικά)

                              Καλή τύχη

                              Comment


                                ψαχνω ψαχνω μεσα στο χαος..........εφιαλτης η κατασταση....ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια.

                                Comment

                                Working...
                                X