Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Για πάρε ένα τηλέφωνο αυτόν τον άνθρωπο (Είναι Έλληνας) που γράφει μέσα το link Möbliertes Zimmer ab 15.02.2013 in Stuttgart (ScoutId 68423867) μήπως και έχει κανένα άλλο ή κανέναν γνωστό. Το σπιτάκι είναι τέλειο αλλά είναι ελεύθερο απο Φεβρουάριο.
    It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

    Comment


      ΠΑΝΣΙΟΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΝΤΑΧΑΟΥ

      αν σκεφτεστε να ερθετε προς Μοναχο μερια
      αν δεν εχετε λυσεις για το που θα μεινετε
      μια καλη εκδοχη ειναι αυτη η πανσιον

      Pension Steidle Markt Indersdorf – Zimmer

      ειναι πεντακαθαρα
      ειναι με τον μηνα κ κατι καλυτερο εγω τουλαχιστον δεν βρηκα
      (κι εχω ψαξει παραπολυ)
      την εχει ελληνας και μπορειτε να συνεννοηθειτε
      ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙΤΕ
      εχει συγκοινωνια (θες 1,5 ωρα για να πας Μοναχο)
      απλά πρεπει να πετυχεις κενο δωματιο
      (δεν λειτουργει βαση προγραμματος επειδη οποιος μενει εδω συνηθως δεν ξερει ποσο θα μεινει, μπαινει πληρωνει προκαταβολικα εναν μηνα κ μπορει να μεινει οσο θελει, αφου καθε φορα προκαταβάλει το μηνιατικο, μπορει να μεινει ενα μηνα ή ενα χρονο! οποτε ο ιδιοκτητης δεν γνωριζει εκ των προταιρων κι ετσι αν του πεις εσυ, θελω ενα δωματιο για τον Μαιο του 2014
      δεν μπορει να σου το κλεισει, επειδη δεν ξερει τι κενα θα εχει τοτε. Λειτουργει περιπου με λιστα αναμονης εκ των πραγματων. )

      Comment


        Ενοικιαση Μοναχο

        Καλησπερα και παλι απο εμενα...Αν γνωριζει καποιος για οτιδηποτε διαμερισμα νοικιαζεται απο 1 μεχρι 3 δωματια δεν με απασχολει το μεγεθος ( προσωρινα ) απλα να ειναι προσιτο οικονομικα.Οσα βρισκω στο νετ ειναι ή απατες ή θελουνε αμοιβη μεσιτη.Ευχαριστω πολυ

        Comment


          Αν βρεις κάτι, ας έχει ένα δωμάτιο επιπλέον για μένα!!!!
          LoL!
          Με ενοίκιο φυσικά

          Comment


            χαχαχαχ πολυ δυσκολο ρε γαμωτο...

            Comment


              Ψάχνω δωμάτιο στο Φράιμπουργκ

              Καλησπέρα σας. Ψάχνω δωμάτιο απεγνωσμένα στο Φράιμπουργκ εδώ και μερικές εβδομάδες. Αν ξέρεις κάποιος κάτι ας μου γράψει παρακαλώ. chrandreou2788@gmail.com

              Comment


                oso kai na psakseis den tha breis dustuxws...................persu to kalokairi hmoun duo mhnes to idio problhma eixame ki emeis.................mename sto muchlebah mia wra kai kati pros to offembourg ............sto telos koimomastan sto giapi sto freiburg panw sta filezol ......asta na pane.............eimai oikodomos pernaw plakakia kai sto telos koimomastan sto filezol ekei pou doulebame koimomastan kiolas....................dustuxws den exei pollous ellhnes na bohthitheis.na fantasteis oti egw esthla amail sthn ellhnikh koinothta sto freiburg kai o pater mou eipe pws den mporoume na se bohthisoume giati exoumai duo ellhnes treis mhnes kai den mporoun na tous broune spitia ...............pane se kana xwrio mhpws kai breis xwria pou tha to xrusoplhrwseis.............gia na mhn se kourazw sthle mou proswpiko mhnuma na ta poume an theleis kai na antalaksoume thlefwna......ok?

                Comment


                  Βοηθεια σε Ελληνες στο Μοναχο

                  Καλησπέρα σε όλους!Είμαι Ελληνίδα που πρόσφατα μετακόμησα στο Μόναχο γράφω πρώτη φορά στο Forum και λυπάμαι που είναι για έναν τέτοιο λόγο.Σήμερα το πρωί στον σταθμό του Μονάχου τριγυρνούσαν ένα ζευγάρι Ελλήνων ηλικίας γύρω στα 50 με βαλίτσες στο χέρι οι οποίοι έφτασαν εχθές στην πόλη με σκοπό ενα καλύτερο άυριο αλλα δυστηχώς χωρίς να γνωρίζουν γλώσσα(συγκεκριμένα με ένα ελληνογερμανικό λεκσικο στο χέρι),χωρίς να γνωρίζουν τίποτα απο Μόναχο,χωρίς να έχουν μιλήσει για κάποια δουλέια και κυριότερο και πιο βασικό φυσικά χωρίς να έχουν κάπου να μείνουν!Για να μην πολυλογώ μου ζήτησαν βοήθεια για το που να μείνουν,επειδή λοιπόν όπως ανέφερα και πιο πάνω έχω έρθει πρόσφατα κι εγώ και μη γνωρίζοντας πολλά τους πήγα σε ενα κσενοδοχείο για 2 μέρες αλλά μετέπειτα πρέπει να βρεθεί κάποιο μέρος.Ψάχνω λοιπόν εκ μέρους τούς αν κάποιος γνωρίζει να με ενημερώσει για καποια pansion ίσως ή οπουδήποτε μπορώ να απευθηνθώ για αυτούς!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

                  Comment


                    Originally posted by annoula202008 View Post
                    Καλησπέρα σε όλους!Είμαι Ελληνίδα που πρόσφατα μετακόμησα στο Μόναχο γράφω πρώτη φορά στο Forum και λυπάμαι που είναι για έναν τέτοιο λόγο.Σήμερα το πρωί στον σταθμό του Μονάχου τριγυρνούσαν ένα ζευγάρι Ελλήνων ηλικίας γύρω στα 50 με βαλίτσες στο χέρι οι οποίοι έφτασαν εχθές στην πόλη με σκοπό ενα καλύτερο άυριο αλλα δυστηχώς χωρίς να γνωρίζουν γλώσσα(συγκεκριμένα με ένα ελληνογερμανικό λεκσικο στο χέρι),χωρίς να γνωρίζουν τίποτα απο Μόναχο,χωρίς να έχουν μιλήσει για κάποια δουλέια και κυριότερο και πιο βασικό φυσικά χωρίς να έχουν κάπου να μείνουν!Για να μην πολυλογώ μου ζήτησαν βοήθεια για το που να μείνουν,επειδή λοιπόν όπως ανέφερα και πιο πάνω έχω έρθει πρόσφατα κι εγώ και μη γνωρίζοντας πολλά τους πήγα σε ενα κσενοδοχείο για 2 μέρες αλλά μετέπειτα πρέπει να βρεθεί κάποιο μέρος.Ψάχνω λοιπόν εκ μέρους τούς αν κάποιος γνωρίζει να με ενημερώσει για καποια pansion ίσως ή οπουδήποτε μπορώ να απευθηνθώ για αυτούς!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
                    Ρίξε μια ματιά στα λίνκ, έχει δωμάτια για δύο άτομα από 16 ευρώ !

                    Ηostel in München !

                    Ηostelsclub !

                    Billiga Vandrarhem i München !
                    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                    Comment


                      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ξεκινάω το ψαξιμο!!Να είσαι καλά!

                      Comment


                        Ενα μεγαλο σου μπραβο Αννουλα για την βοηθεια που τους προσφερεις!
                        You Can Have Whatever You Like...

                        Comment


                          Originally posted by annoula202008 View Post
                          Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ξεκινάω το ψαξιμο!!Να είσαι καλά!
                          που βοηθάς πατριωτάκια

                          Hostels München !

                          München Hostels !
                          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                          Comment


                            Κατι τετοια ειναι που με κανουν να πιστευω στη σημαντικοτητα αυτου του φορουμ!!!Αννα συνεχισε ετσι,ευγε!!!

                            Comment


                              Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όσους αφιερώσατε χρόνο για το θέμα,ειδικότερα σε αυτές τις εποχές όπου το μοναδικό πράγμα το οποίο μας έχουν μάθει,είναι να μην κοιτάμε τίποτα πέρα απο τον εαυτό μας,να μην δίνουμε σημασία ακομη κι αν ο διπλανός μας πεθένει...έχουμε γίνει απρόσωποι και αναίσθητοι διότι αντί να βοηθάμε ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ!!Όπως και να έχει δόξα τον Θεό σήμερα μετα απο ψαξιμο και την δική σας βοήθεια διαβάζοντας όλες τις σχετικές συζητήσεις εδώ μέσα απευθήνθηκα όπως θα ήταν λογικό στην Ελληνική εκκλησία του Μονάχου,η απάντηση ηταν.."Κάντε κάτι έτσι ώστε οι άνθρωποι να γυρίσουν στην Ελλάδα διότι εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα και εδώ δεν υπάρχει κατι..τουτ...τουτ...τουτ....".Με λίγα λόγια μου έδειξαν την "ανθρώπινη πλευρά" της εκκλησίας!!!Κι αν κάνω τον κόπο να το αναφέρω είναι μόνο και μόνο για τους επόμενους που θα σκεφτούν να ζητήσουν βοήθεια απο εκεί.Εν ολίγης βρήκα μια πανσιόν λίγο μακρυά αλλα τουλάχιστον με 700 ευρω τον μήνα και όχι με 2.100 και απο αυριο το ζευγάρι θα βρίσκεται εκεί.Άν κάποιος ενδιαφέρεται την πανσιόν αυτη την βρήκα μέσα απο το forum την έχει έλληνας και είναι αυτή:Pension Steidle Markt Indersdorf – Zimmer
                              Σας ευχαριστώ πολύ για όλα,καλό σας απόγευμα!!Καλό κουράγιο σε όλους μας!!!!

                              Comment


                                Αννούλα τα εύσημά μου. Χρειαζομαστε τέτοιους ανθρώπους

                                Comment

                                Working...
                                X