Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    0176 80032421 Στεφανος Δελλιανουδης λεγεται, ειναι μεσιτης.

    0176 40302778 Σαββούλα Μιχαϊλιδου, Μεσιτρια

    089 21754198 Emporeal μεσιτικο

    Μακαρι η τυχη σου να ειναι καλυτερη απο τη δικη μου. Απο το Σεπτεμβριο ψαχνω.

    Comment


      Ξέρω είναι δύσκολα με τα σπίτια!

      Comment


        Φίλε μου επειδή και εγω ψάχνω για σπίτι και διάβασα το θέμα σου να ξέρεις είναι απάτη και εμένα μου στέλνανε εμαιλ και καλα οτι ειναι λονδίνο και έλεγε κατι μπούρδες για την κόρη του και καλά! Την πρώτη φορα παραξενεύτηκα αλλά μετά είδα οτι στέλνανε και άλλοι ακριβώς ιδιά εμαιλ και δεν έδινα καθόλου σημασιά βάζουν αγγελίες φτηνά σπίτια στα κέντρα των πόλεων και δεν ισχύουν καν προσοχή φίλε μου.

        Comment


          Δεν ξέρετε απο τι με γλυτώσατε μολις τώρα...... σημερα ειχα μια τετοια περιπτωση επειδη ψαχνω σπιτι στο ιντερνετ!! με την διαφορα οτι αυτος μου ζηταει να του βαλω τα λεφτα με western union h money tranfer, να του στειλω το χαρτι οτι εβαλα τα λεφτα, αλλα να μην του δωσω τον κωδικο παραλαβης χρηματων, να μου στειλει τα κλειδια και τα συμβολαια, να παω να δω το σπιτι, και αν μου αρεσει το σπιτι να του δωσω τον κωδικο να παραλαβει τα χρηματα και να του στειλω υπογεγραμμενο το συμβολαιο!!!

          Comment


            08561989005000
            2 dwmatia 826 eyrw warm kai den exei kouzina.....pare an se endiaferei akoma xexe

            Comment


              Originally posted by Xrysanthos View Post
              08561989005000
              2 dwmatia 826 eyrw warm kai den exei kouzina.....pare an se endiaferei akoma xexe

              Απλα απο απορια ρωταω οταν λες δεν εχει κουζινα τι εννοεις???Οτι δεν εχει καθολου κουζινα η οτι εχει μικρο κουζινακι δηλαδη κουζινα που δε βολευει για οικογενεια???

              Comment


                Originally posted by karmen1314 View Post
                Απλα απο απορια ρωταω οταν λες δεν εχει κουζινα τι εννοεις???Οτι δεν εχει καθολου κουζινα η οτι εχει μικρο κουζινακι δηλαδη κουζινα που δε βολευει για οικογενεια???
                τα περισσότερα διαμερίσματα στη Γερμανία δεν έχουν ντουλάπια στην κουζίνα πρεπει να βαλεις εσυ και τα παιρνεις φευγοντας, αν πάλι εχει τοτε πληρώνεις κάποια εγγυηση ή ανεβάζουν το ενοίκιο.

                Comment


                  Kai oxi mono ntoulapia ......vriskeis sthn thesh ths kouzinas mono tis upodoxes....oute vryses oute tpt

                  Comment


                    Originally posted by Xrysanthos View Post
                    Kai oxi mono ntoulapia ......vriskeis sthn thesh ths kouzinas mono tis upodoxes....oute vryses oute tpt

                    Ο Χριστος και η Παναγια!!!

                    Comment


                      Originally posted by karmen1314 View Post
                      Ο Χριστος και η Παναγια!!!
                      Γεια σου Καρμεν!!
                      Τα περισσοτερα σπιτια ειναι χωρις επιπλωμενη κουζινα και ηλεκτρικες συσκευες!!Οταν ειπα σε εναν γερμανο οτι αυτο το συναντας μονο στην Γερμανια, μου απαντησε οτι αυτος δεν θα νοικιαζε ποτε σπιτι με ετοιμη κουζινα!Και μαλιστα με ρωτησε
                      αν μου αρεσε ενα σπιτι ,αλλα οχι η κουζινα , τι θα εκανα??
                      Αντε να του εξηγησεις οτι στην αρχη σε ενδιαφερει απλα να βρεις ενα σπιτι!!Ανεξαρτητως πως ειναι!!

                      Comment


                        Έτσι από περιέργεια... πόσο μπορεί να κοστίσει η κατασκευή των επίπλων της κουζίνας μαζί καί τα ηλεκτρικά;

                        Comment


                          Originally posted by pixels View Post
                          Δεν ξέρετε απο τι με γλυτώσατε μολις τώρα...... σημερα ειχα μια τετοια περιπτωση επειδη ψαχνω σπιτι στο ιντερνετ!! με την διαφορα οτι αυτος μου ζηταει να του βαλω τα λεφτα με western union h money tranfer, να του στειλω το χαρτι οτι εβαλα τα λεφτα, αλλα να μην του δωσω τον κωδικο παραλαβης χρηματων, να μου στειλει τα κλειδια και τα συμβολαια, να παω να δω το σπιτι, και αν μου αρεσει το σπιτι να του δωσω τον κωδικο να παραλαβει τα χρηματα και να του στειλω υπογεγραμμενο το συμβολαιο!!!
                          Στέλνουν και στα γερμανικά .. επειδή παλιά δούλευα στην Αυστραλία για λίγο καιρό σε μια ιντερνετική εταιρία που βρίσκει τέτοια Scams και τα blockarei μου είναι πολύ ευκολο να το καταλάβω..
                          Ένα ακόμα να προσέχετε ειναι αυτό :

                          Hallo,
                          Vielen Dank für Ihr Interesse, kaufte ich mir diese Wohnung für meinen Sohn, während er studierte, aber jetzt ist er wieder zu Hause dauerhaft in Großbritannien, so dass ich zu tun. Vermietung der Ort für unbegrenzte Zeit Bevor wir weiter gehen, ich, etwas über Sie, wie wie viele Personen Sie beabsichtigen in der Wohnung leben wollen, wissen, was Ihre Aufgabe ist es, wie alt Sie sind und wie lange Sie bleiben. Die Wohnung ist voll ausgestattet genau wie auf den Bildern eingerichtet und renoviert. Ebenfalls sehr wichtig sind die Versorgungsunternehmen für Wasser, Strom, Heizung, Gas, Internet, Kabel, Spülmaschine, Müllabfuhr, im Preis von 300 € pro Monat inklusive und ich denke, es ist bequem für uns beide. Alle Rechnungen werden von mir bezahlt werden und man muss nur das Geld für die Miete zu zahlen jeden Monat. Die Kaution beträgt 600 €, und Sie bekommen es zurück, wenn die Wohnung (Sie müssen mir mindestens 1 Monat Kündigungsfrist) überlassen, zu entscheiden. Sie können meine Möbel, oder Sie können auch Ihre eigenen, wenn Sie bevorzugen. Ich bin ein Neuroonkologie Arzt aus Großbritannien . Ich kann Vorkehrungen treffen, um die Wohnung von hier aus schnell und einfach mieten. Ich freue mich von Ihnen zu hören bald.
                          Mit besten Grüßen,

                          Απο αυτόν τον παραλήπτη :
                          Melanie Grunewald grunewaldmelanie@hotmail.de

                          Έχει φύγει ήδη το Report στο immobilien και στο ηλεκτρονικού εγκλήματος που για να ξέρετε υπέυθυνο υπουργείο ειναι το BMI - Startseite des Bundesministerium des Innern αλλα η καταγγελία μπορεί να γίνει και απευθείας στην Αστυνομία σε περίπτωση που σας φάνε λεφτά και το αναλαμβάνουν αυτοί . Εμένα σε περίπτωση μου που εκανα καταγγελία για τηλεφωνική παρενόχληση και εξίβρυση με παραπέμψαν στην Αστυνομία και απο εκεί μου είπαν για το bmi.bund.de . Χρείαζεται καποιο διάστημα όμως για να εξετάσει το αίτημα εισαγγελέας και να μπορέσουν να ανοίξουν τα τηλεφωνικά απόρρητα η η διέυθυνση IP απο την οποία έγινε η απάτη και μετά προχωρά δικαστικά ..
                          Επειδή ειναι η δουλειά μου κιόλας όποιος εχει κάποιο πρόβλημα με ηλεκτρονικές απάτες μπορεί να μου στειλει π.μ ...
                          Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                          Comment


                            To Kaution λογικα θα το πάρεις εκτός και αν σκαρφιστεί κάτι. Και από μένα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο το πήρε. Σημείωσε σε ένα χαρτάκι ότι της το έδωσα αλλά στο τέλος μου το έδωσε πίσω.
                            Καλή συνέχεια και εύχομαι να βρεις κάποια δουλειά. Μετά όλα παίρνουν το δρόμο τους.

                            Comment


                              Originally posted by pagouras View Post
                              Έτσι από περιέργεια... πόσο μπορεί να κοστίσει η κατασκευή των επίπλων της κουζίνας μαζί καί τα ηλεκτρικά;
                              Εξαρταται ποσα μετρα και τι ηλεκτρικες συσκευες θα βαλεις!!

                              Comment


                                ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ!!

                                Καλησπέρα σε όλους!!Γνωρίζω πως είμαι μια απο τους πολλούύύύύς που ψάχνουν σπίτι στο Μόναχο αυτή την στιγμή και παρόλες τις προσπάθειες με όλους τους τρόπους που γνωριζω δεν εχω βρεί ούτε σπιτάκι για σκυλάκι!Απλώς θεωρώντας πως ίσως κάποιος απο εσάς μπορεί να γνωρίζει κάτι περισσότερο απο εμένα μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον τρόπο με τον οποίο ψάχνεται εσείς η βρίκατε (τυχεροί!!) σπίτι???Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

                                Comment

                                Working...
                                X