Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Demi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μιλούσαμε και εμείς με τους παππούδες στο skype συχνά, ώσπου μια μέρα μου είπε ότι δεν θέλω άλλο να μιλάω στο skype ,καλύτερα από το τηλέφωνο γιατί το computer είναι ψεύτικο μαμά (είναι 7 χρονών) και δεν θέλω να βλέπω την γιαγιά χωρίς να με παίρνει αγκαλιά καλύτερα να της μιλάω στο τηλεφωνο και έτσι μετά από κανά 6μηνο σχεδόν σταματήσαμε το skype και το έχουμε μόνο για τους δικού μας φίλους. Και ένα απόγευμα , πέι καιρός βέβαια τώρα , έβαλε τα κλάματα γιατί είδε μια φωτογραφία του παππού και του λείπει. Τον ρώτησα θέλεις να γυρίσουμε μόνιμα πίσω? ευτυχώςαπάντησε "'όχι μαμά απλά να πάμε να τους δούμε και να ξαναγυρίσουμε εδώ, αν απαντούσε ναι θέλω να πάμε μόνιμα πίσω δεν ξέρω πραγματικά τι θα έκανα. Τελικά τον καθυσήχασα όταν του είπα ότι και βέβαια θα πάμε μια μέρα να τους δούμε . Από τότε δεν έχει ξανα αναφέρει τίποτα και φαίνεται να παιρνάει καλά.

    Comment


      Πάντως ομολογώ ότι τα καταφέρανε οι βλάκες οι πολιτικοί μας να ντρεπόμαστε που είμαστε Έλληνες, να προσπαθείς να γνωρίσεις κανένα άνθρωπο να κάνεις παρέα και επειδή είσαι Έλληνας να σε κοιτάει κάπως. Εδώ στις πιο μικρές πόλεις που το ελληνικό στοιχείο δεν είναι και πολύ έντονο , μας ρωτάνε αν δουλευουμε στην Ελλάδα , αν πληρώνουμε φόρους, και άλλα τέτοια περίεργα. Προχτές σε μια συζήτηση σε διπλανό τραπέζι έπιασα μια συζήτηση που είχαν κάποιοι αυστραλοί για τα πολιτικά τους και στο τέλος λένε : Πάντως όσο κακός και να είναι ,ο υποψήφιος για τον οποίο μιλούσανε, αποκλείεται να είναι χειρότρος από την Ελληνική κυβέρνηση και στο τέλος ξεκαρδιστήκανε όλοι μαζί στα γέλια. Έχουμε καταντήσει λίγο πανευρωπαικό ανέκδοτο.

      Comment


        Originally posted by demi View Post
        Τον ρώτησα θέλεις να γυρίσουμε μόνιμα πίσω? ευτυχώςαπάντησε "'όχι μαμά απλά να πάμε να τους δούμε και να ξαναγυρίσουμε εδώ, αν απαντούσε ναι θέλω να πάμε μόνιμα πίσω δεν ξέρω πραγματικά τι θα έκανα. Τελικά τον καθυσήχασα όταν του είπα ότι και βέβαια θα πάμε μια μέρα να τους δούμε . Από τότε δεν έχει ξανα αναφέρει τίποτα και φαίνεται να παιρνάει καλά.
        Εγώ σε αυτά είμαι λίγο σκληρός ή καλύτερα ορθολογικός. Εγώ θα έκανα ότι είναι καλύτερο για το παιδί μου και το καλύτερο είναι εδώ. Εσένα βέβαια ο γιος σου έσησε πολλά χρόνια στην Ελλάδα και έχει αποκτήσει βιόματα, οπότε ειναι πιο δύσκολο.
        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

        Comment


          Ναι οκ και εμεις το ίδιο κάναμε . Απλά καμμιά φορά αναρωτιέσαι και τελικά η ιστορία θα δείξει αν κάναμε καλά ή όχι.

          Comment


            Originally posted by demi View Post
            Την άλλη βδομάδα κλείνω ενα χρόνο στην Αυστραλία......., δεν είναι όμως και δεν θα γίνει ποτέ η χώρα μου και ας έχω γεννηθεί εδώ.
            αχ Demi, να' ξερες πόσο μας άγγιξες στον πυρήνα της καρδιάς. Αλλά όπως λες σκεφτόμαστε τα παιδιά μας και ελπίζουμε πως όλα θα πάνε καλά. Να'σαι πάντα καλά κι εσύ και η οικογένειά σου
            Fill your heart with peace and joy!

            Comment


              Originally posted by demi View Post
              Την άλλη βδομάδα κλείνω ενα χρόνο στην Αυστραλία. Ένας χρόνος σημαδιακός που άλλαξε η ζωή μου και μαζί η ζωή όλης της οικογένειας μου. Πέρυσι τέτοιο καιρό έφυγα και όλοι γνωστοί, φίλοι, οικογένεια , ακόμα και ο άντρας μου που έμενε πίσω με το παιδί μας για να ακολουθήσουν αργότερα όταν βρήκα δουλειά, μου έλεγαν ότι μάλλον είναι λάθος η κίνηση και μάλλον δεν θα καταφέρω πολλά πράγματα και πολλοί μάλιστα δεν μπορούσαν να καταλάβουν γιατί το έκανα. Μόνο ο σύζυγός μου την τελευταία βδομάδα μου είπε πήγαινε και τουλάχιστον ζήσε το να δεις που θα σου βγεί. Ένα χρόνο λοιπόν μετά όλοι έχουν αλλάξει. Μιλάω με φίλους μας και συγγενείς στην Ελλάδα και μου λένε .................................................. .................................
              Demi καλημερα απο στοκχολμη !!
              Διαβαζοντας σε αυθορμητα βγηκαν δακρυα απο τα ματια μου .....
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                demi θα ήθελα και γω να σου πω οτι συγκινήθηκα απο τα παραπάνω που έγραψες και να διατηπωσώ οτι σίγουρα είναι καλύτερα όταν τα παιδιά είναι μικρότερα.
                Γιατί και τα δικά μου λένε οτι δεν έχουν πρόβλημα να πάνε όμως ρωτάνε και πως θα βλέπουν τις γιαγιάδες.....και κάπου εκεί υπάρχει το δίλημα της απάντησης για το πότε θα ξανασυναντηθούν.

                Να μην κουράζω άλλο κάποιος σε ρώτησε σχετικά με το perth υπάρχει σχετικό πόστ για μπούν πληροφορίες και καλό θα ήταν να μπούν εκεί μέσα γιατί και γω για perth ετοιμάζομαι και με ενδιαφέρει το θέμα

                και πάλι καλή επιτυχία σου εύχομαι.

                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                Comment


                  Για το Perth δεν νομίζω ότι είμαι η πλέον κατάλληλη να μιλήσω γιατί έμεινα μόνο 3 μέρες. Μήπως να ρωτούσαμε την Ρίκα Βαγιάνη που έχει μείνει εκεί τα τελευταία 2 χρόνια?

                  Comment


                    Μάλλον μελαγχωλήσαμε λίγο και δεν ξέρω αν είναι φρόνιμο ίδίως για εμάς που είμαστε εδώ στην Αυστραλία και όλοι μας προσπαθούμε για μια καινούρια αρχή. Μάλλον πρέπει να σκεφτούμε και τα ευχάριστα θέματα της προσπάθειας και εννοώ τα άμεσα , τα μικροπρόθεσμα ευχάριστα και όχι τα μακροπρόθεσμα όπως το καλύτερο μέλλον των παιδιών μας , το οποίο δεν είναι λίγο αλλά δεν είναι κοντινό για να το βλέπουμε και να μας δίνει κουράγιο. Σκεφτείτε λοιπόν ότι αυτή η απόφαση είναι για όλους μια εμπειρία ζωής και η ζωή είναι ενδιαφέρουσα και συναπαρστική όταν έχει τέτοιες εμπειρίες στο ενεργητικό της. Δεν είναι μονότονη και δεν ρουτινιάζει. Και ο πρωταγωνιστής μέσα από τέτοιες εμπειρίες γίνεται εξυπνότερος και σοφότερος. Σοφία που δεν μπορούν να την δώσουν όλα τα Πανεπιστήμια του Κόσμου μαζί. Το ξεκίνημα μιας νέας ζωής και κυρίως στο εξωτερικό είναι ανεκτίμητη εμπειρία. Μετά αισθάνεσαι δυνατότερος, ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις σχεδόν τα πάντα. Επίσης έχεις την ευκαιρία να αλλάξεις κάποια πράγματα καθημερινά , τα οποία ενδεχομένως και να είχες βαρεθεί όπως για παράδειγμα τα έπιπλά σου, το σπίτι σου, την γειτόνισσα που αφήνει τα σκουπίδια της στον δικό σου κάδο ή τον γείτονα που παρκάρει μπροστά στο σπίτι σου και δεν μπορείς να βγάλεις το αυτοκίνητό σου και έχεις βαρεθεί να τσακώνεσαι βρε παιδί μου κάθε μέρα για το ίδιο θέμα. Όλα αυτά λοιπόν έχουμε την δυνατότητα να τα αλλάξουμε και να προχωρήσουμε σε κάτι άλλο πιο μπροστά. Γιατί μόνο αν δούμε αυτή την απόφαση σαν ένα βήμα πιο μπροστά στην ζωή μας , θα αρχίσουμε να εισπράτουμε και τα θετικά της αποτελέσματα.

                    Comment


                      Originally posted by demi View Post
                      Την άλλη βδομάδα κλείνω ενα χρόνο στην Αυστραλία... .
                      Γειά σου Demi!!!
                      Πάει ένας χρόνος ..!! Θυμάμαι ότι με ανυπομονησία άνοιγα το πατριωτάκι για να διαβάσω τις εντυπώσεις σου ..τις χαρές και τις λύπες από αυτό το μακρινό μέρος που μας γέμιζε με τόση ελπίδα αλλά και φόβο ταυυόχρονα. Ταξιδέψαμε 6 μήνες μετά από σένα.

                      Πάνω στους 2 μήνες νοστάλγησα την Ελλάδα (το συναισθηματικό δεν παλεύεται εύκολα!) ...και έπεσα πάνω σε αυτό το κείμενο και κάπως συνήλθα!! Σας το μεταφέρω από την Μαρία Λεονιδοπούλου http://espressocroquant.wordpress.co...5%CE%B3%CE%B1/

                      "Nαι, θα έφευγα.

                      Όχι επειδή υπάρχει κρίση. Όχι επειδή οι δουλειές είναι δύσκολες. Όχι επειδή με ζορίζει το δάνειο. Αλλά επειδή ζω σε μια χώρα που οι συμπατριώτες μου μάλλον δεν αγαπούν τελικά, μιας και αγάπη χωρίς σεβασμό δεν υπάρχει. Δεν μιλώ για τους φοροφυγάδες, τους επαγγελματίες συνδικαλιστές, τα πάσης φύσεως λαμόγια. Μιλώ για μια πολύ μεγαλύτερη, φοβάμαι, μάζα. Που κοιτάζει αποκλειστικά και μόνο την πάρτη της, τον παρά της, τον κύκλο της, το σπίτι της, αδιαφορώντας παντελώς για ό τι κοινό. Που δεν τηρεί κανέναν κανόνα – ούτε κάν τους στοιχειώδεις της καλής συμπεριφοράς – και δεν έχει και κανέναν σκοπό να τους τηρήσει ποτέ. Που περιμένει πάντα από κάποιον άλλον, κάποιον αόριστο τρίτο – συνήθως αυτός λέγεται κράτος όταν δεν λέγεται μαλάκας – να κάνει τα πάντα για λογαριασμό του: απ’το να του βρει δουλειά μέχρι να του καθαρίσει τα σκαλιά όταν χιονίσει.

                      Είναι κακόγουστος, κακότροπος και κακόπιστος. Δεν λέει καλημέρα, παρακαλώ κι ευχαριστώ. Πετάει το σκουπίδι του στον δρόμο. Καπνίζει στο εστιατόριο γιατί έτσι γουστάρει. Αγνοεί επιδεικτικά την ουρά στα τυριά κι αν του το υπενθυμίσει κανείς ενοχλείται μεγαλοφώνως. Βγάζει τον σκύλο βόλτα – αν τον βγάλει – και δεν διανοείται να μαζέψει τα κουραδάκια του. Το μπαλκόνι του είναι η αποθήκη του και στα παλιά του τα παπούτσια αν εσύ πίνεις καφέ με θέα τη σκεβρωμένη σιδερένια ντουλάπα και δυο σφουγγαρίστρες. Κτίζει τριόροφο και σε κάθε βεράντα βάζει άλλα κάγκελα – λες και τα πήρε ρετάλια από καλάθι. Ακούει πως κάτι καλό έγινε κι αντί να χαρεί, ψάχνει να βρει τον λάκο στη φάβα.

                      Δεν τον θέλω πια στην καθημερινότητά μου. Έχει καταστρέψει την πατρίδα μου. Είναι μίζερος και κινδυνεύω να με πάρει μπάλα η μιζέρια του. Ναι, λοιπόν. Αν ήμουν δεκαοκτώ, εικοσιοκτώ, τριανταοκτώ, θα ήμουν κολλημένη σ’ενα PC και θα έψαχνα τα job opportunities ανά τον κόσμο. Θα έφευγα όχι για μια καλύτερη δουλειά, όχι για περισσότερα λεφτά, αλλά για να ξαναβρώ την ποιότητα της καθημερινότητάς μου. Τις αξίες της οργανωμένης κοινωνίας που θα ήθελα να μάθουν τα παιδιά μου- της συλλογικής εργασίας, της κοινωνικής προσφοράς, του εθελοντισμού. Τη χαρά του να κυκλοφορώ ελεύθερα στο δρόμο, να παίρνω το λεωφορείο όποτε θέλω και να μου λέει καλημέρα η ταμίας στο σουπερμάρκετ. Κι ας ήταν γκρίζος ο ουρανός κι ας μην είχε θάλασσα.

                      Το τίμημα που πληρώνουμε γι’αυτόν τον γαλανό ουρανό είναι τεράστιο. Δεν είμαι ούτε δεκαοκτώ, ούτε εικοσιοκτώ, ούτε τριανταοκτώ. Αλλά κοιτάζω πού και πού, λάγνα, τις αγγελίες στο guardianjobs και δεν δυσκολεύομαι καθόλου να με δω να φεύγω."

                      Comment


                        Originally posted by demi View Post
                        Μιλούσαμε και εμείς με τους παππούδες στο skype συχνά, ώσπου μια μέρα μου είπε ότι δεν θέλω άλλο να μιλάω στο skype ,καλύτερα από το τηλέφωνο γιατί το computer είναι ψεύτικο μαμά (είναι 7 χρονών) και δεν θέλω να βλέπω την γιαγιά χωρίς να με παίρνει αγκαλιά καλύτερα να της μιλάω στο τηλεφωνο και έτσι μετά από κανά 6μηνο σχεδόν σταματήσαμε το skype και το έχουμε μόνο για τους δικού μας φίλους. Και ένα απόγευμα , πέι καιρός βέβαια τώρα , έβαλε τα κλάματα γιατί είδε μια φωτογραφία του παππού και του λείπει. Τον ρώτησα θέλεις να γυρίσουμε μόνιμα πίσω? ευτυχώςαπάντησε "'όχι μαμά απλά να πάμε να τους δούμε και να ξαναγυρίσουμε εδώ, αν απαντούσε ναι θέλω να πάμε μόνιμα πίσω δεν ξέρω πραγματικά τι θα έκανα. Τελικά τον καθυσήχασα όταν του είπα ότι και βέβαια θα πάμε μια μέρα να τους δούμε . Από τότε δεν έχει ξανα αναφέρει τίποτα και φαίνεται να παιρνάει καλά.
                        τελικα ποτέ δεν ξερεις τι σκεψεις και συναισθηματα μπορει να περνούν από το αθώο τους μυαλουδακι και τι νιωθουν στην καρδούλα τους....
                        Το σίγουρο ειναι παντως χωρις καμια αμφιβολία demi ότι του προσφέρεις μια καλύτερη ζωή με περισσότερες ευκαιρίες...όλα τα άλλα ευτυχώς ειναι σε μια ηλικία που θα τα συνηθίσει, αλίμονο σε εμας που αφήσαμε την μισή μας ζωή στην Ελλάδα, τόσους ανθρώπους, τόσες φιλίες...ένα χρόνο μετα...σας ευχομαι να δημιουργήσετε νεες όμορφες γνωριμίες και φιλίες...γιατί μονο έτσι θαρρώ πως ψιλοσωζεται η κατασταση από συναισθηματικής πλευράς εννοω..

                        Comment


                          Originally posted by juliedasiou View Post
                          Γειά σου Demi!!!
                          Πάει ένας χρόνος ..!! Θυμάμαι ότι με ανυπομονησία άνοιγα το πατριωτάκι για να διαβάσω τις εντυπώσεις σου ..τις χαρές και τις λύπες από αυτό το μακρινό μέρος που μας γέμιζε με τόση ελπίδα αλλά και φόβο ταυυόχρονα. Ταξιδέψαμε 6 μήνες μετά από σένα.

                          ...........................στο guardianjobs και δεν δυσκολεύομαι καθόλου να με δω να φεύγω."
                          Julie καλησπέρα,

                          Το κείμενο το είχα διαβάσει καιρό τώρα. Όλα όσα λέει είναι αλήθεια. Ο προβληματισμός είναι ότι ,ο Έλληνας δεν ήταν πάντα έτσι όπως περιγράφεται στο κείμενο , τον κάνανε κάποιοι που του πλασσάρανε ένα συγκεκριμμένο τρόπο ζωής και κάποιοι άρχοντες και ηγέτες που τα τελευταία χρόνια τους μυρίζουν οι λέξεις ιδανικά, οικογένεια, πατρίδα, αλληλεγγύη , φιλότιμο κ.τ.λ. Δεν νομίζω 30 - 40 χρόνια πριν να διανοείτο κανείς να πάει να αγοράσει κάτι και να πληρώσει με ακάλυπτη επιταγή , ακόμα και ο βερεσές και το τεφτέρι είχαν φιλότιμο , μπέσα και λόγο. . Αυτός ήταν ο Έλληνας αλλά σε κάποιους δεν άρεσε και σκέφτηκαν πρώτα να του αλλοιώσουν την ταυτότητα και τέλος , δηλαδή σήμερα , να του πάρουν και την χώρα. Μήπως ήταν όλα προσχεδιασμένα πάρα πολύ καλά και την ιστορία κάποιοι την ήξεραν από την αρχή? Τέλος πάντων εγώ πάντως επειδή είμαι οπαδός του Έλληνα και όχι του Νεοέλληνα που επειδή μπήκε στην Ευρώπη από το παράθυρο πέταξε από την πόρτα τα ιδανικά του και τις αξίες του, θα συνεχίσω να λέω ότι αυτοί που έκαναν να φύγω δεν ήταν οι υπόλοιποι έλληνες αλλά πολύ συγκεκριμένοι ηγέτες και πολιτικοί που έπαιξαν σημαντικό ρόλο τα τελευταία 20-30 χρόνια στην Ελλάδα και οι οποίοι από ότι αποδεικνύεται από τις πράξεις τους πολύ λίγη σχέση έχουν με το μυαλό και την ιδιοσυγκραασία του Έλληνα

                          Comment


                            ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΕΤΑΩ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ.
                            ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΕ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ Η ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ <<ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΕΘΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!>>>>ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΥΣΤΙΧΩΣ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ.ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ,ΜΑΣ ΔΙΩΧΝΕΙ,ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΚΥΒΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΕ ΞΕΝΟΥΣ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ.ΟΜΩΣ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΓΕΝΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΕΙ,,,,,,,
                            ΗΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΩΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΕΝΟΙΕΣ <ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΙΔΑΝΙΚΑ,ΑΞΙΕΣ,ΠΑΤΡΙΔΑ,ΦΙΛΟΤΙΜΟ>>>ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΗΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΙΞΑΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ,ΤΟ ΚΕΦΙ,ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΟΜΟΡΦΑ ΤΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ,ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΕΛΛΗΝΕΣ,ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.........ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ!!!!!! Η ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΜΑΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΝΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΗΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΙΦΑΝΕΙ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!
                            ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .

                            Comment


                              Demi καλημερα απο Μυτιληνη.Δεν με ξερεις.Συμφωνω μαζι σου,αλλα εσυ και η οικογενεια σου εφυγες.Αυτοι τωρα ειναι "ηρωες"και θελουν να σωσουν την Ελλαδα.Καθ...κια.Αny way ευχομαι ολοψυχα καλη συνεχεια στη καινουρια πορεια σας.Ετοιμαζομαι και εγω για το ιδιο βημα.Αν θελεις και μπορεις μου απαντας.Να περνατε καλα.Ευχαριστω.
                              JOHNMNSW

                              Comment


                                Originally posted by Μωραιτης Γιαννης View Post
                                Demi καλημερα απο Μυτιληνη.Δεν με ξερεις.Συμφωνω μαζι σου,αλλα εσυ και η οικογενεια σου εφυγες.Αυτοι τωρα ειναι "ηρωες"και θελουν να σωσουν την Ελλαδα.Καθ...κια.Αny way ευχομαι ολοψυχα καλη συνεχεια στη καινουρια πορεια σας.Ετοιμαζομαι και εγω για το ιδιο βημα.Αν θελεις και μπορεις μου απαντας.Να περνατε καλα.Ευχαριστω.
                                Γιάννη καλησπέρα ,

                                Άμα ξέρω κάτι και φυσικά θα σου απαντάω. Προσπαθώ να απαντάω σε όλους.

                                Comment

                                Working...
                                X